Co daje?

  • Jest niewidoczna i nie zmienia koloru zabezpieczonej powierzchni.
  • Zabezpieczenie przed odpryskami lakieru na autostradach
  • Posiada właściwości samoregenerujące pod wpływem wysokiej temperatury
  • Najskuteczniejsza ochrona przed zarysowaniami, odchodami ptasimi, owadami, solą drogową, promieniowaniem UV nawet do 10 lat
  • Całkowicie odwracalna aplikacja bez negatywnego wpływu na stan lakieru pod folią

Czym jest?

PPF (Paint Protection Film) to bezbarwna, niezwykle elastyczna folia o 200 mikronach grubości. Ten produkt na bazie poliuretanu całkowicie izoluje zabezpieczoną powierzchnię od czynników zewnętrznych, dzięki temu bardzo skutecznie chroni powłokę lakierniczą samochodu oraz inne, podatne na zarysowania powierzchnie przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Co można zabezpieczyć folią ochronną?

Można nią zabezpieczyć cały pojazd lub jedynie wybrane elementy. Sprawdza się na przetłoczeniach i innych trudnych powierzchniach. Ze względu na swoje właściwości aplikacja folii ochronnej jest szczególnie polecana na miejsca najbardziej narażone na uszkodzenia tj. maska, zderzaki, krawędzie drzwi, klamki, progi, błotniki, boczne lusterka.

Istnieje możliwość bezpiecznego usunięcia poszczególnych części lub całości folii z powierzchni samochodu bez szkody dla karoserii – proces jest całkowicie odwracalny bez szkody dla chronionej powierzchni. Powstałe podczas kolizji wady fragmentaryczne folii nie wymagają jej wymiany w całości, tylko zastąpienia tych elementów, które zostały uszkodzone, nowymi formatkami z folii.

Kiedy zabezpieczyć pojazd folią?

Podobnie jak w przypadku powłok ceramicznych zalecamy zaaplikowanie folii jeszcze przed wyjazdem z salonu samochodowego lub zaraz po. Zabezpieczenie samochodu używanego jest również możliwe i wskazane ale usługa ta może się wiązać z większym nakładem czasowym i finansowym gdyż kosztowne jest przywrócenie lakieru do stanu zbliżonego do nowego.

Ile trwa zabezpieczenie pojazdu folią PPF ?

Czas wykonania usługi ustalany jest indywidualnie. Zależy on od modelu pojazdu i stanu lakieru pojazdu w momencie przyjęcia oraz rodzajów wybranych elementów lub pakietów. Usługa może trwać od kilku godzin do 4 dni roboczych.